Beriete lieky
s rozumom?

Domov

ZODPOVEDNÝ
                    lekár

Rozumná spotreba liekov je najmä v rukách lekárov. Práve oni nastavujú liečbu a mali by mať aj prehľad o tom, či ich neberiete veľa, alebo vám nehrozia nežiadúce účinky. Čo však, ak ste navštívili kvôli ochoreniu viacerých lekárov a lieky vám predpísal každý z nich?

Aj na Slovensku má lekár možnosť získať v reálnom čase prístup k vašej spotrebe liekov cez elektronické liekové knižky. Tým zároveň zdieľa informácie o ním predpísaných liekoch s kolegami lekármi, ale cez aplikácie zdravotných poisťovní aj s vami.

AOPP sa preto rozhodlo oceniť lekárov, ktorí sa do elektronických liekových knižiek zapájajú označením Zodpovedný lekár.
Zoznam zapojených lekárov môžete nájsť tu
>>>>>


Ak nájdete na dverách ambulancie vášho lekára túto nálepku, môžete si byť istý, že má v reálnom čase prístup k vašej liekovej knižke. A to vďaka tomu, že je zapojený do niektorej z oficiálnych elektronických liekových knižiek – či už Dôvera zdravotná poisťovňa, alebo Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Som lekár a chcem vedieť ako získať „označenie“ Zodpovedný lekár

Ak je vaša ambulancia zapojená do niektorého systému elektronických liekových knižiek, napíšte nám na zodpovedny@liekysrozumom.sk nasledujúce informácie (Meno lekára, IČO, Kód poskytovateľa) a my vám obratom pošleme „Zodpovedný lekár“

Ak vaša ambulancia nie je zapojená elektronickej liekovej knižky, ale radi by ste sa zapojili, kontaktujte príslušnú poisťovňu.