Beriete lieky
s rozumom?

Domov

Zodpovedný
     LEKÁRNIK

Kam vedú prvé kroky pacienta s lekárskym predpisom? V tom najlepšom prípade priamo do lekárne. Kvalifikovaní farmaceuti vám môžu dať druhý názor, ozrejmiť správne užívanie liekov, upozorniť na riziká interakcií a nežiadúcich účinkov. Rovnako odporučiť lieky bez doplatkov, na ktoré na Slovensku máte nárok v rámci zákonom zavedenej  generickej preskripcie.

Pre pacienta je Kvalifikovaný farmaceut najrýchlejším a často aj najjednoduchšie dostupným druhým názorom. Aj preto sme sa v rámci kampane rozhodli upriamiť pozornosť a motivovať pacientov pýtať sa farmaceutov na ich názor. Ak preto nájdete na lekárni kampaňovú nálepku, neváhajte a spýtajte sa lekárnika na jeho názor na vaše predpísané lieky v kontexte vášho veku, diagnózy či iných užívaných liekov.

Som lekárnik a chcem vedieť, ako získam „nálepku“ Zodpovedný lekárnik

Mikrokampaň Zodpovedný lekárnik organizuje AOPP v spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou. Ak máte v lekárni farmaceuta, člena Slovenskej lekárnickej komory so špecializáciou v odbore Lekárenstvo, alebo Klinická farmácia  napíšte nám na zodpovedny@liekysrozumom.sk.

Obratom vám pošleme kampaňovú nálepku, ktorá bude pre pacientov potvrdením, že u vás môžu získať konzultáciu liekovej knižky.